Девета национална научна среща по биохимия събра учени и специалисти от МУ-Плевен, МУ-Варна, Тракийския университет в Стара Загора, Университет „Проф. д-р Асен Златаров“- Бургас и Софийски университет „Св. Климент Охридски“ в базата на МУ-Пловдив в Цигов чарк.
Организатор на събитието бе Катедрата по медицинска биохимия на Медицински университет-Пловдив. 42 преподаватели и експерти обмениха знания, идеи и опит в областта на медицинската биохимия. Представените 17 постера презентираха нови открития в сферата на биохимията, а участниците в последвалите дискусии обсъждаха иновативни решения на предизвикателствата пред науката.
Димитър Чавдаров, студент от 3 курс на МУ-Пловдив, беше поканен да изнесе презентация на тема „Биохимия на физическата активност“, а доц. д-р Анелия Биволарска, ръководител на Катедрата по медицинска биохимия, представи работата на своя екип с презентацията „Преподавай и вдъхновявай“.


